Литва обирає президента


Після двох п’ятирічних термінів чинний президент Литви Даля Грібаускайте більше не має права балотуватися на посаду. На її місце претендують дев’ятеро кандидатів, троє з яких мають реальні шанси перемогти

Виборчі дільниці відкрилися в неділю, 12 травня 2019 року, о 7:00 за місцевим часом і працюватимуть до 20:00. Чинна президентка Литви Даля Грібаускайте, котра вже двічі поспіль обиралася на президентський пост, не має права балотуватися втретє, розповідає DW. Об этом сообщает ukrainianwall.in.ua со ссылкой на СМИ.

Разом з виборами проводяться також два референдуми — про подвійне громадянство та скорочення кількості парламентарів.

Інгрід Шимон

На нинішніх виборах боротьбу за президентське крісло ведуть одразу дев’ятеро кандидатів, однак реальні шанси на перемогу мають троє з них. Насамперед, це колишня міністерка фінансів Інгріда Шимон, економіст, екс-радник президента литовського SEB банку Гітанас Науседа і чинний прем’єр-міністр Саулюс Скверняліс.

Для обрання президентом вже в першому турі котромусь із кандидатів потрібно набрати більше половини голосів від загального числа виборців, яких у Литві налічується близько 2,5 мільйона. Якщо це не вдається нікому з кандидатів, 26 травня відбудеться другий тур за участю двох претендентів, котрі отримали в першому турі найбільшу підтримку.

Гінтас Науседа

Судячи з даних соцопитувань, проведених компанією Spinter tyrimai, другого туру не уникнути. Наприкінці квітня соціологи з’ясували, що за Шимон готові були проголосувати 26,2% литовців, за Науседу - 24,6%, а за Скверняліса — 16,6%.

Прихильники Шимон — це переважно жителі великих міст, з вищою освітою і високим рівнем доходів, повідомив керівник Spinter tyrimai Ігнас Зокас. За його словами, прем’єр Скверняліс, своєю чергою, орієнтується на виборців середнього і старшого віку, які проживають в невеликих містечках і в сільській місцевості. А електорат Науседа, на думку Зокаса, досить строкатий — економіста підтримують представники різних верств суспільства як з великих міст, так і з сільських регіонів.

Саулюс Скверняліс

Ще однією особливістю нинішніх виборів є те, що хоч всі три фаворити балотуються як незалежні кандидати, двоє з них є членами провідних партій Литви і підтримують з ними зв’язок. Приміром, Шимон була висунута консервативним "Союзом Вітчизни", а Скверняліс — "Союзом селян і "зелених". Безпартійним є лише Науседа.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/12/lytva_obyraye_prezydenta”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя